Home ВЕСТИ 23 нови случаи на ковид-19

23 нови случаи на ковид-19

107
СПОДЕЛИ

Во изминатите 24 часа направени се 702 тестирања, а регистрирани се 23 нови случаи на ковид-19.

– Скопје 12
– Куманово 4
– Прилеп 2
– Тетово 4
– Неготино 1

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1921, бројката на оздравени пациенти е 1387, на починати е 112, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 422.