Home ВЕСТИ Температури од 40 степени и преполни плажи – ова се првите фотографии...

Температури од 40 степени и преполни плажи – ова се првите фотографии од Грција, по олеснувањето на мерките…

292
СПОДЕЛИ

Судејќи по фотографиите  очигледно Грците со нетрпение го очекуваа нивното враќање на плажите и уживање во морската вода…

Над 500 плажи во Грција повторно се отворени за граѓаните, а Грците судејќи според фотографиите, очигледно дека со нетрпение го чекале овој момент.

Минатиот викенд плажите во Атина биле преполни бидејќи тоа бил првиот потопол викенд во Грција, а овој викенд се предвидува топлотен бран и температури од 39 степени целзиусови.

Од присутните во вода се бара да држат сигурносна дистанца, а чадорите мора да бидат поставени на 4 ри метри одалеченост.

На 1000 метри квадратни дозволено е да престојуваат само 40 луѓе.Дали мислите дека Грците ги почитувале  мерките за заштита според фотографиите?