ЗАНИМЛИВОСТИ

Home ЗАНИМЛИВОСТИ

(ВИДЕО) ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КРИВА ПАЛАНКА СО ИЗЈАВА ЗА СИМБОЛОТ СО КУТЛЕШ

Во текот на вчерашниот ден на социјалните  мрежи се кренаа бурни реакции одкако почна да се одстранува симболот со Кутлеш во Крива Паланка.По бурните...

Татко наречен “молња”: Благодарение на брзата реакција ја спасил ќеркичката од...

Во следната снимка можете да ја видите брзата рекација на таткото кој во последен момент ја фаќа неговата ќерка која се наведнува од креветчето...

(ВИДЕО) ТУРЧИНКА ГИ И3ЛУДE МАЖИТЕ: Видео погледнато повеќе од 9 милиони...

Настапот на танчерките на  оваа свадба каде што имало повеќе од 300 гости го имаат прегледано над 9 милиони.Ова видео е хит на социјалните...

(ВИДЕО) ЈА ФАТИ НА ЛИЦE МECТО: Ја сними девојката со дрон...

Одкако дечкото на оваа девојка почнал да се сомнева во нивната врска тој решил со својот другар да ја следат.Од како заминала со нејзината...

(Видео) Мистерија или Македонија ја виде колонијата сателити “Старлинк” синоќа?

Повеќе граѓани од нашата земја синоќа реагираа дека нешто чидно се случува на небото.Вистинската “мистерија”привлече повеќе прашања дали се тоа метеори, дронови или пак...

Балканската пејачка стана 23та жена на шеик во Дубаи: Уживам со...

Босанската пејачка Алма Туцаковиќ која реши да ја напушти музичката сцена и да замине на печалба во Дубаи стана 23 жена на еден шеик. Таа...

Фотографија од 93-годишна баба стана хит поради натписот кој го закачила...

93-годишната баба Оливиа Веронеси од градот Семиноле за време на карантинот се појавила со интересен натпис на својот прозорец кој стана хит на интернет. Таа...

Доколку сте ги имале овие симптоми – можно е Корона да...

Многу експерти при самото испитување на Ковид-19 го споредоа со обичен грип но тој е далеку по опасен. За само два месеца има заболено над...

Јавните претпријатија имаат раководни структури без доволно искуство

Наидовме на интересен податок на страната на Институтот за демократија, па решивме да го споделиме со вас. Во прилог ви доставуваме анализа за искуството на...

МОЖЕ СМЕ СРЕД АПОКАЛИПСА, АМА СЕПАК НЕ, БЛАГОДАРАМ

Европските власти за безбедност на исхраната деновиве треба да одлучат дали на тероторијата на ЕУ ќе почнат да се проготвуваат цели или мелени бели...

Здравје

Други вести

40 новозаболени од корона вирус во земјава

Во последното деноноќие изработени се 549 тестови а регистрирани се 40 нови случаи на заболени од Ковид-19.Сега вкупниот број на заразени во нашата земја...

19 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Во изминатото деноноќие направени се 512 тестирања, а регистрирани се нови 19 случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-2, Прилеп-1, Тетово-1, Велес-1, Гостивар-1,...

Еве што предлага владата за ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВИКЕНДОВ

Владата предлага  за викендов што следи полицискиот час да започне во сабота во 19.00 часот и истиот да заврши во вторник во 05.00 наутро. Овој...