Home ЗАНИМЛИВОСТИ Направете заштитна маска за само една минута, без шиење

Направете заштитна маска за само една минута, без шиење

233
СПОДЕЛИ

Во време нa коронавирусот кој го зафати целиот свет, маските станаа неизбежен дел од секојдневието.

Ние ќе ви представиме видео кое ќе направите маска за само неколку потези а за тоа доволно ви е само еден чорап.