ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

Home ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

Најдобрата храна за целулит: Вие одлучувате дали ќе носите шорцеви гордо...

Најдобрите намирници за ослободување на целутитот се: -Јаткастите плодови се богати со есенцијални масни киселини.Омега-3 масните киселини придонесуваат за здравјето на вашата кожа и клеточната...

Како да ги препознаете симптомите на овулација?

За да ги следите вашите плодни денови постојат постојат повеќе симптоми со чија помош можете да ја осетите овулацијата. Основните и најчести знаци за овулација...

Храна која ќе ви помагне додека имате запек

Тешкото празнење на цревата односно запекот може да биде предизвикан од различни причини но најчесто тоа го предизвикува храната што ја конзумираме во текот...

Што претставува Цистит и негови симптоми

Дали сте слушнале за воспаление на мочниот меур ?Да точно така цистит е воспаление на...

Неколку работи што треба да ги знаете доколку имате проблем со...

Најчеста болест во аналниот регион се хемороидите кои зафаќаат половина од популацијата.Тие најчесто се појавуваат на...

Зошто е добро да јадете јајца?

Јајцата се една од најдобрите намирници кои може да ги внесеме во нашиот организам во текот на...

КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД ЛОШИОТ ЗДИВ?

Лошиот здив може да биде навистина непријатен особено кога се наоѓате во поголема група на луѓе.

Камен во бубрегот: Која храна треба да се избегнува?

Лошата исхрана влијае врз нашето здравје и тоа што секојдневно го примаме исто така влијае на...

Како да ја чистите вашата вагина?

Одржувањето на хигиената во интимната зона кај секоја жена е екстремно важно поради тоа што тоа не...

Која храна треба да се избегнува за да се спречи развој...

Во овие моменти потребно е нашиот организам да создава механизам за одбрана и поради тоа е...

Здравје

Други вести

23 нови случаи на ковид-19

Во изминатите 24 часа направени се 702 тестирања, а регистрирани се 23 нови случаи на ковид-19. - Скопје 12 - Куманово 4 - Прилеп 2 - Тетово 4 -...

40 новозаболени од корона вирус во земјава

Во последното деноноќие изработени се 549 тестови а регистрирани се 40 нови случаи на заболени од Ковид-19.Сега вкупниот број на заразени во нашата земја...

19 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Во изминатото деноноќие направени се 512 тестирања, а регистрирани се нови 19 случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-2, Прилеп-1, Тетово-1, Велес-1, Гостивар-1,...