ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

Home ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

За само 10 дена подлегнала на болеста, а нејзиниот сопруг вели:...

Мажот на починатата водителка ги предупредува другите жени да внимаваат на овие симптоми.Таа починала во рок од...

Заборави на болката во зглобовите! Dr.Viton Krillax може да ти помогне!

Дали секое утро станувате со болка и закоченост во зглобовите,дали се чуствувате неподвижно? Дали...

Три намирници кои помагаат при главоболка

Дали сте напнати и често ве мачи главоболка? Пробајте го овој природен начин од...

Што треба да знаеме за антибиотиците?

Докажано е дека антибиотикот е едно од најважните пронајдоци во медицината. Со антибиотик се третираат различни заболувања...

Лесен и брз лек за имунитет,победете ја брзо настинката

Редовно консумираме на овошје и зеленчук, особено она што е богато со витамин С го подобрува, додека...

Доколку страдате од хемороиди еве што ви е потребно да знаете

Хемороидите најчесто се јавуваат како последица на зголемен притисок и проширување на вените во околното ткиво.

Направете ручек за само 15 минути

Секојдневните обврски и брзиот начин на живот не ни дозволува секогаш да направиме ручек за своето семејство.Поради секојдневните...

Најлесен начин да се „спасите“ од грипот да не ве нападне

Од ден на ден расте бројот на лица заболени од грип.Училиштата се празни амбулантите преплавени.

Здравје

Други вести

23 нови случаи на ковид-19

Во изминатите 24 часа направени се 702 тестирања, а регистрирани се 23 нови случаи на ковид-19. - Скопје 12 - Куманово 4 - Прилеп 2 - Тетово 4 -...

40 новозаболени од корона вирус во земјава

Во последното деноноќие изработени се 549 тестови а регистрирани се 40 нови случаи на заболени од Ковид-19.Сега вкупниот број на заразени во нашата земја...

19 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Во изминатото деноноќие направени се 512 тестирања, а регистрирани се нови 19 случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-2, Прилеп-1, Тетово-1, Велес-1, Гостивар-1,...