ВЕСТИ

Home ВЕСТИ

Луѓето со белодробни болести не треба да се обврзани да носат...

Експертите велат дека луѓето кои се заболени на белите дробови не би требало да носат заштитни маски ако тоа им предизвикува проблеми со дишењето. Според...

30 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Во изминатите 24 часа направени се 426 тестирања, а регистрирани се 30 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-2, Штип-1, Прилеп-3, Тетово-6,...

Температури од 40 степени и преполни плажи – ова се првите...

Судејќи по фотографиите  очигледно Грците со нетрпение го очекуваа нивното враќање на плажите и уживање во морската вода... Над 500 плажи во Грција повторно се...

22 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Во изминатото деноноќие направени се 462 тестирања,и регистрирани се 22 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-9, Куманово-1, Прилеп-4, Тетово-6, Велес-1 и Охрид-1.Со...

22 нови случаи на Ковид-19 во нашата земја

Во изминатите 24 часа направени се 145 тестирања и потврдени се нови 22 случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-13, Прилеп-2 и Тетово-7 со...

14 нови случаи на коронавирус во Македонија

Во изминатите 24 часа потврдени се 14 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-5, Прилеп-2, Тетово-1 и Велес-6. По градови активни случаи има: •   ...

Почина Драган Вучиќ

Драган Вучиќ починал на Инфективната клиника во Скопје по компликации од коронавирусот. Тој беше познато телевизиско лице,пеач и водител.Неговата смрт ја потврдуваат негови блиски роднини.Тој...

Потврдени 29 нови случаи на коронавирус во земјава

Во изминатите 24 часа направени се 362 теста од кои позитивни на корона вирусот се  29 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11,...

АПЕЛ ЗА ПОМОШ – ДА ДОНИРАМЕ ЗА ВЕЛЕШАНЕЦОТ АТАНАС КАРАКАЧАНОВ

Атанас Каракачанов (Ате) од Велес, боледува од епителоиден малигном (со висок степен на малигнитет). Тој во моментов се наоѓа на лекување во приватната болница...

21 нов случај на коронавирус во земјава

Во изминатите 24 часа направени се 279 тестирања, а потврден е 21 нов случај на ковид-19 и тоа во: Скопје – 7, Куманово -6,...

Здравје

Други вести

40 новозаболени од корона вирус во земјава

Во последното деноноќие изработени се 549 тестови а регистрирани се 40 нови случаи на заболени од Ковид-19.Сега вкупниот број на заразени во нашата земја...

19 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Во изминатото деноноќие направени се 512 тестирања, а регистрирани се нови 19 случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-2, Прилеп-1, Тетово-1, Велес-1, Гостивар-1,...

Еве што предлага владата за ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВИКЕНДОВ

Владата предлага  за викендов што следи полицискиот час да започне во сабота во 19.00 часот и истиот да заврши во вторник во 05.00 наутро. Овој...