Home ВЕСТИ Почина Драган Вучиќ

Почина Драган Вучиќ

237
СПОДЕЛИ
Драган Вучиќ починал на Инфективната клиника во Скопје по компликации од коронавирусот.
Тој беше познато телевизиско лице,пеач и водител.Неговата смрт ја потврдуваат негови блиски роднини.Тој е роден во Скопје 1955.
Зад себе Драган ни остави бројни поп-хитови како што се Свирете ја Зајди зајди, Анѓели ме носат и Кажи ѕвездо.Во 90-тите беше пејач на поп-фолк-групата Кода.
Тој ја компонираше песната Make My Day, избрана да ја претставува Македонија на Евровизија 2005.