Home ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА За само 10 дена подлегнала на болеста, а нејзиниот сопруг вели: Жени,...

За само 10 дена подлегнала на болеста, а нејзиниот сопруг вели: Жени, внимавајте на овие симптоми

453
СПОДЕЛИ

Мажот на починатата водителка ги предупредува другите жени да внимаваат на овие симптоми.Таа починала во рок од 10 дена откако и била соопштена дијагнозата за страшната болест.

Дијана Окцбери која била водителка во BBC North West телевизијата во 51 година од животот и бил дијагностициран агресивен облик на рак на јајници и само за 10 дена по соопштувањето таа ја изгубила битката со животот.

Нејзиниот сопруг Ијан Хиндл после страшната смрт јасно им препорачува на сите жени редовно да ги вршат својте контроли и да внимаваат доколку чуствуваат умор и чести болки во стомакот.Омалаксаност и поспанос.Крварење при одење на мала нужда.Болки во делот од кичмата кои се постојани и непријатни.