ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

Home ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

4 ситуации во кои не треба да пиете вода – може...

За зачувување на нашето здравје потребно е внесување на минимум 1,5 до 2 литри вода дневно.

Храна која можете да ја јадете навечер, без да се здебелите

Колку и да внимавате што јадете и преферирате да вечерате најкасно до 9 часот се случува да...

Лицата што страдаат од дијабетес се во најризичната група: Овие 3...

Лицата што живеат со дијабетес за време на пандемијаи треба да бидат предпазливи бидејќи овие...

Необични знаци со кои телото ве предупредува дека имате проблеми со...

Бубрезите се важен орган во нашето тело кој ги филтрира непотребните материи во телото ги создава белите...

3 пијалоци кои го чистат црниот дроб и ги согоруваат маснотиите

Црниот дроб е чистач кај нашиот организам.Тој е познат и како „тивок орган“, бидејќи скоро никогаш не...

Здравствени придобивки од пиење ракија

Секогаш не претераното конзумирање на алкохол е добро за сите.Ракијата е наш традиционален пијалок и нејзиното...

Напиток од лимон, мед и ѓумбир: За силен имунитет и борба...

Дали знаете дека овој напиток ќе ви помогне да се изборите со настинките и со вирусите.Овој напиток...

Ако редовно ги чистите овие 10 работи, немате зошто да се...

Поради заштита од корона вирусот и заштита на нашето зздравје пред се задолжително е миењето на раце...

Корисни совети до родителите- како да го зајакнете имунитетот на вашето...

Моменталната ситуација со пандемијата со коронавирусот ги загрижува мајките на малите деца и бебињата.Ние ќе ви...

Напиток за подмладување

Сите знаеме дека исхраната дејствува на нашето здравје.Како се храниме така и изгледме. Ние...

Здравје

Други вести

23 нови случаи на ковид-19

Во изминатите 24 часа направени се 702 тестирања, а регистрирани се 23 нови случаи на ковид-19. - Скопје 12 - Куманово 4 - Прилеп 2 - Тетово 4 -...

40 новозаболени од корона вирус во земјава

Во последното деноноќие изработени се 549 тестови а регистрирани се 40 нови случаи на заболени од Ковид-19.Сега вкупниот број на заразени во нашата земја...

19 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Во изминатото деноноќие направени се 512 тестирања, а регистрирани се нови 19 случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-2, Прилеп-1, Тетово-1, Велес-1, Гостивар-1,...