Home ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА Напиток за подмладување

Напиток за подмладување

72
СПОДЕЛИ

Сите знаеме дека исхраната дејствува на нашето здравје.Како се храниме така и изгледме.

Ние ќе ви предложиме еден напиток кој ќе ве држи сити но истовремено и ќе влијае на вашиот надворешен изглед.

Потребни состoјки за овој напиток се :

шолја суви сливи
3/4 шолја свежи или замрзнати боровинки
2 лажички мелено ленено семе
содржината од една капсула рибино масло
2 лажички сурутка
лажичка квасец во прав

Сите состојки добро измешајте ги во блендер и доколку сакате да не биде густо додајте вода или неколку коцки мраз.Доколку сакате да го засладите ставете една лажица мед и уживајте.