Home ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА Напиток од лимон, мед и ѓумбир: За силен имунитет и борба со...

Напиток од лимон, мед и ѓумбир: За силен имунитет и борба со вирусите

139
СПОДЕЛИ

Дали знаете дека овој напиток ќе ви помогне да се изборите со настинките и со вирусите.Овој напиток исто така му дава сила на телото и го јакне имунитетот.

Исто така добро делува на нервниот систем и ја поттикнува циркулацијата .

Еве што ви е потребно за овој напиток:

  • 1 корен од ѓумбир
  • 1 литар обична вода
  • 2-3 лажици домашен мед
  • 1 лимон

Ѓумбирот треба да се исецка ситно и да се прелее со вода, па се додава лимонот и медот. Добро се мешаат за да се соедини смесата, а потоа прецедете ја течноста и се става во тегла. Се пие два до три пати на ден.