ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

Home ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

Терапија со сода бикарбона: Ги чисти дишните патишта и ја смирува...

Најефективниот начин за да се ослободите од респираторни проблеми е употребата на инхалацијата со сода бикарбона.

Рецепт за домашно лепче без квасец

Поради ситуацијата во нашата земја се случува се почесто да наидиме на празни полици за брашно...

Оние кои ја имаат ОВАА КРВНА ГРУПА се најзагрозени од коронавирусот

Од истражувањето на кинеските научници објавено е дека крвната група А(II) најмногу е подложна на...

НЕ ГИ ИГНОРИРАЈТЕ: 8 симптоми на рак на бели дробови што...

Доколку често ги имате овие симптоми немојте да ги игнорирате. Иако најчесто оваа болест...

Темјанот ги убива сите вируси во воздухот и ги лекува белите...

Темјанот е ароматична смола кој ја ублажува менталната болка, давајќи чувство на смиреност и безбедност.

Докторите апелираат: „Поради коронавирусот држете се подалеку од цигарите“

Проф. д-р Фусун Онер Ејубоглу кој е член на Научниот одбор на Министерството за здравство во Турција...

Домашен пијалок кој лечи многу болести!

Постојат пијалоци за кои ќе бидете изненадени колку тие можат да ни помогнат за нашето здравје.

Вкусна протеинска салата

Протеинската исхрана овозможува најдобро губење на тежината и ви дава сила со која можете да ги...

Зошто жените треба да пијат пиво?!

Алкохолот е добар за здравјето ако се конзумира умерено.Ќе ви наведеме неколку причини зошто чашата пиво е...

Како самите да направите домашен антибактериски гел?

Поради зголемувањето на грипови и вуруси неопходни се антибактериски гел кои пред одреден период беа недостапни низ...

Здравје

Други вести

23 нови случаи на ковид-19

Во изминатите 24 часа направени се 702 тестирања, а регистрирани се 23 нови случаи на ковид-19. - Скопје 12 - Куманово 4 - Прилеп 2 - Тетово 4 -...

40 новозаболени од корона вирус во земјава

Во последното деноноќие изработени се 549 тестови а регистрирани се 40 нови случаи на заболени од Ковид-19.Сега вкупниот број на заразени во нашата земја...

19 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Во изминатото деноноќие направени се 512 тестирања, а регистрирани се нови 19 случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-2, Прилеп-1, Тетово-1, Велес-1, Гостивар-1,...