Home ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА Терапија со сода бикарбона: Ги чисти дишните патишта и ја смирува кашлицата...

Терапија со сода бикарбона: Ги чисти дишните патишта и ја смирува кашлицата во рекордно време!

348
СПОДЕЛИ

Најефективниот начин за да се ослободите од респираторни проблеми е употребата на инхалацијата со сода бикарбона.

Таа го лечи болното грло, затнатиот нос, ве ослобидува од кашлицата и ги чисти дишните патишта.

Доколку почувствувате болно грло, подгответе го ова средство за плакнење.

Се става една лажичка сода во чаша врела вода.Потоа грлотото се испира до пет пати на ден.

Доколку имате кашлица инхалацијата е најефективниот начин .

Во литар топла вода се става една лажичка сода бикарбона.

Топлата смеса се става во метална тава,се покрива главата со пешкир и задолжително дишете длабоко.

Правете го ова секоја вечер пред спиење.