Home ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА Вкусна протеинска салата

Вкусна протеинска салата

98
СПОДЕЛИ

Протеинската исхрана овозможува најдобро губење на тежината и ви дава сила со која можете да ги обавувате секојдневните обврски. Ние ќе ви предложиме една салата која многу лесно се приготвува а пред се е здрава.Тоа е ТУНА салата.

Потребни сосотојки за приготвување се :

  • 350g конзервирана туна
  • 1/2 главица кромид
  • 1 краставица
  • 1 домат
  • Зелена салата
  • 6-7 маслинки
  • 2 кафени лажички сенф
  • 2 кафени лажици маслиново масло
  • Зачини по вкус

Туната ја цедите и ја мешате со зеленчукот. Маслиновото масло заедно со сенфот се мешаат и на крај се прелива салатата со мешавината.