Home ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА Домашен пијалок кој лечи многу болести!

Домашен пијалок кој лечи многу болести!

374
СПОДЕЛИ

Постојат пијалоци за кои ќе бидете изненадени колку тие можат да ни помогнат за нашето здравје.

Дали знаете дека роквицата лечи од многу видови на болести како што е проблемот со штитната жлезда, жолчката, црниот дроб и со лошото варење на храната,ефикасна е при обновувањето на ткивото на кожата, во исфрлањето на сите штетни материи, и против болките во стомакот.

Таа е богата со витамин Ц и со различни антиоксиданти и хранливи материии.

Подгответе го овој рецепт и уверете се во нејзините благодети:

– 4 ротквици

– едно парче изрендан ѓумбир

– 4 лажици мед

– 50 милилитри вода

Сите состојки заедно се блендираат. Треба да се формира густа течност,потоа се става во тегла. Се зима по една лажица од оваа течност 3-4 пати во текот на неделата и пијте по два литри вода на ден за во потполност да ги почувствувате добрите својства на ротквицата.