Home ЗАНИМЛИВОСТИ МОЖЕ СМЕ СРЕД АПОКАЛИПСА, АМА СЕПАК НЕ, БЛАГОДАРАМ

МОЖЕ СМЕ СРЕД АПОКАЛИПСА, АМА СЕПАК НЕ, БЛАГОДАРАМ

214
СПОДЕЛИ

Европските власти за безбедност на исхраната деновиве треба да одлучат дали на тероторијата на ЕУ ќе почнат да се проготвуваат цели или мелени бели црви, штурци, скакулци и слични инсекти.

Оваа дозвола со нетрпение ја очекува индустријата со инсекти.

Во најлошиот период од постоењето на ЕУа воопшто и незнаеме дали има поволен момент за вакво нешто Унијата одлучи дека сега е правиот момент да се одлучи дали треба да се дозволи инсектите да станат дел од секојдневната човечка исхрана.

Оваа таканаречена храна веќе консумира во неколку земји од ЕУ.

Следи еден осврт на јадењето бубачки:

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/lifeadvi/portalmk.com/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997