Home ЗАНИМЛИВОСТИ Скопски угостител: Нема да ги отпуштам моите вработени, по цена и да...

Скопски угостител: Нема да ги отпуштам моите вработени, по цена и да пропаднам

183
СПОДЕЛИ

Поради новонастаната ситуација насекаде околу светот голем број угостителските работници останаа без работа, откако владата со засилените мерки ги затворени сите угостителски објекти.

Но сопственикот на ресторанот „Мал Алтан“ Горан Блажевски чиј ресторан се наоѓа на влезот на старата скопска чаршија направил голем потег на кој сите му честитаа.

Тој на својот профил напишал дека неговите вработени нема да бидат напуштени па дури и по цена бизнисот да му колабира.

Видете поточно за што се работи:

Браво за Горан Блажевски !


Warning: A non-numeric value encountered in /home/lifeadvi/portalmk.com/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997