Home ВЕСТИ Две нови починати лица од коронавирус во Македонија

Две нови починати лица од коронавирус во Македонија

187
СПОДЕЛИ

Бројот на нови заболени денеска до 12 часот број се искачи на 257.Денес има 16 нови лица кои се заразени од овој вирус.

Но за жал денес министерот за здравство  Венко Филипче изјави дека на клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа уште  двајца пациенти заразени со корона вирусот.

Се работи за 91-годишен пациент кој осум дена бил во болницата, а другиот  пациент кој е на 31-годишна возраст,вчера тој бил ставен на респиратор, но за жал, утрово починал.