Home ЗАНИМЛИВОСТИ Американец лижеше сладолед во продавница, па го врати во фрижидер: За ваков...

Американец лижеше сладолед во продавница, па го врати во фрижидер: За ваков идиотизам заврши во затвор, а ќе плати и парична казна

141
СПОДЕЛИ

На социјалните мрежи се појави снимка како Американец од Тексас зима кутија со сладолед од фрижидер го лиже сладоледот во натре и истата кутија ја враќа назад.

Поради оваа грозна снимка компанјата што ги произведувала овие сладоледи била приморана да ги повлече сите сладоледи назад а тој на компанијата да и плати 1,565 долари .

Исто така добил затворска казна од 30 дена ,шест месечна условна казна ,100 часа неплатена работа и парична казна од 1000 долари.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/lifeadvi/portalmk.com/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997