Home ЗАНИМЛИВОСТИ „Ми се плаче од фотографијава“: После она што ја ‘пречекало’ во маркет,...

„Ми се плаче од фотографијава“: После она што ја ‘пречекало’ во маркет, си заминала во солзи

116
СПОДЕЛИ

Австралискиот новинар Себ Костело на својот твотер профил објави слика кој никој не го остави рамнодушен.

Сите сме сведоци дека деновиве се случува општ хаос низ маркетите во целиот свет.

Луѓето купуваат залихи и ги празнаат полиците без да размислат дека некој ќе нема ни за основните потреби.

Тој додека бил во супермаркет видел една баба како стои пред празните полици кои немало буквално ништо.

Тој при објавата на сликата напишал дека треба да бидеме свесни за ваквите ситуации и дека треба да се размислува за лицата кои се постари од нас,дека старите лица заслужуваат да бидат спокојни а не да си заминат со цолзи во очите како оваа бабичка.

Многу од неговите пријатели по објавената слика напишале дека им се плаче од самата фотографија и дека сето ова мора да престане.