Home ЗАНИМЛИВОСТИ ВИДЕО: Еве како изгледа земањето брис за коронавирус

ВИДЕО: Еве како изгледа земањето брис за коронавирус

184
СПОДЕЛИ

Руската тенисерка Светлана Кузњецова реши јавно да се провери иако таа нема никакви симптоми со цел само да ја крене свеста кај граѓаните и да покаже дека зимањето на брис воопшто не е страшно.

За откривање на новиот корона вирус тестовите се најефикасен метод.

На видеото се гледа дека се земаат два бриса, едниот од носот а потоа и од грлото и потоа се носат на испитување.

Резултатите од овој брис се добиваат за неколку часа и 34 годишната тенисерка се увери дека е сосема здрава.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/lifeadvi/portalmk.com/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997