Home ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА Одличен рецепт против кандида

Одличен рецепт против кандида

231
СПОДЕЛИ

Кандидата е најчест гинеколошки проблем што го имаат над 75% од жените.

Оваа габична вагинална инфекција живее постојано во нашето тело,често се појавува и многу тешко се лечи.

Постои рецепт кој трајно ќе ви помогне со лечењето на кандидата.Потребно за овој рецепт ви е една чаша јогурт,потоа еден морков, 2 чешниња лук 1/2 лажичка свеж ѓумбир,1/2 лажичка цимет .

Морковот ,лукот и ѓумбирот се рендаат и се додаваат сите заедно во чашата со јогурт.

Заедно се блендираат и се додава циметот.Се конзумира еднаш во денот.