Home ЗАНИМЛИВОСТИ Свршеникот ја оставил поради тоа што имала вишок на килограми, денес е...

Свршеникот ја оставил поради тоа што имала вишок на килограми, денес е Мис на Велика Британија(фото)

263
СПОДЕЛИ

Девојката која свршеникот ја остави денес е Мис на Велика Британија.

Девојката решила да му се одмазди на својот свршеник и се почнало како на шала и за забава ,но кога ги видела својте резултати таа решила целосно да се посвети на себе.

Џен Аткин ја планирала својата венчавка од соништата, но во еден момент свршеникот откажал се и како причина ја навел нејзината дебелина и начинот на кој таа живеела.

Но кога би ја видел денес, сигурно многу би се покајал затоа што истата таа „fat невеста“ сега е прогласена за Мис на Велика Британија и изгледа фантастично!

Оваа 26-годишна девојка брзата нездрава храна ја заменила со повеќе овошје и зеленчук и целосно се посветила на сериозни тренинзи и ослабела 50 килограми за две години.

Од 107 килограми намалила на 57 , станала мис Санторп, пред да замине на натпревар за Мис на Англија во 2018 година, кога била прогласена за прва придружничка.

Браво за неа!