Home ЗАНИМЛИВОСТИ Нарачала совршена комода која евтино ја платила, но она што го добила...

Нарачала совршена комода која евтино ја платила, но она што го добила ја насмеало до солзи

519
СПОДЕЛИ

Една девојка која била членка на Фејсбук групата “DIY On a Budget” од Велика Британија пред извесно време напишала една итересна објава која сите ги насмеало.

Имено таа пребарувајќи низ онлајн продавниците имала жела да си нарача комода и се изненадила кога ја пронашла вистинската баш онакква како што таа си ја замисувала за во нејзиниот дом.Комодата ја чинело ја чинела само 17 фунти (19 евра) .

Од како комодата стигнала на нејзината домашна адреса не можела да се увери во тоа што го гледа.Од кога комодата пристигнала таа сватила дека направила огромна грешка при нарачувањето ,односно на карактеристики на производот и добила минијатурна комода која била кутија за накит.

При добиената нарачка таа сакала да го сподели нејзиниот лапсус со другите пријатели на социјалните мрежи каде што многу од истите се изјасниле дека ја имаат направено истата грешка.

Но за крај младата девојка вели дека нејзината ќерка имала среќа со нарачката бидејќи таа ги чува таму нејзините прстени и накит.