Home ЗАНИМЛИВОСТИ Инфлуенсерка го истепала своето дете бидејќи ѝ ја уништило шминката, сега е...

Инфлуенсерка го истепала своето дете бидејќи ѝ ја уништило шминката, сега е под истрага(видео)

327
СПОДЕЛИ

Мишел Грејс е 23 годишна Јутјуберка која во моментов е под истрага поради нејзината објавена снимка на која признава дека ја истепала својата две годишна ќерка поради која и ги уништила шминките.

Мишел Грејс го споделила своето видео од нејзинаат ќерка како таа плаче во позадина и под него напишала:

“Безброј пати и кажувам на мојата ќерка да не ја чепка мојата шминка, таа никогаш е*ено не слуша. Ја кријам по цел ден за да не може да ја најде, а што прави таа? Повторно ја наоѓа. Ми уништи две палети на шминки. Раката ме боли од тоа што ја тепав. Не буквално, но ја научив на добра лекција. Знам дека многу родители нема да се сложат со ова, но морав. Обично тоа воопшто не ја боли и плаче отприлика 5 секунди”, раскажала Грејс во спорното видео кое подоцна се решила да го избрише, но некои корисници на интернетот биле по брзи од неа и го снимиле како доказ и повторно го објавиле на Јутјуб.

Бјути влогерката моментално сега е наводно под истрага, а по критиките објавила изјава за јавноста на Твитер:

“Никогаш не требаше да го направам тоа.ЗНАМ дека згрешив. Реагирав емотивно и погрешно,одпосле проценив. Станува збор за погрешен избор на мојте зборови, признавам. Никогаш не смеев да допуштам материјалните работи да бидат поважни од мојата ќерка бидејќи, верувајте ми, навистина не се. Ја сакам повеќе од сè на светот. Јас сум млада мајка но и далеку од совршена, но сум добра мајка пред се. Сè уште учам за тоа како да бидеш добар родите и верувајте не секогаш е едноставно, мислам и дека никогаш нема да биде”, порачала Мишел и додала дека ја удирала ќерката по задникот, но не толку силно.

“Ги повредив нејзините чувства знам. Тоа беше грозно и бесчувствително од моја страна, но ќе извлечам лекција од ова и во иднина ќе бидам подобра мајка”, заклучила Грејс која го избришала профилот на таа социјална мрежа.