Home ЗАНИМЛИВОСТИ Цел ден сте дома со партнерот? Еве како да избегнете непотребни расправии

Цел ден сте дома со партнерот? Еве како да избегнете непотребни расправии

264
СПОДЕЛИ

Многумина од нас ќе се соочат со различни предизвици во деновиве што следат, а еден од нив секако ќе биде како да избегнeме непотребни расправии со партнерот.

Направете убав ручек или изненадете го со интимна вечера .

Симнете добар филм и поминете заедно време кое вообичаено не сте имсле време.

Дома заедно обидете се да ги поделите домашните обврски.Додека спремте нешто низ дома изненадете го вашиот партнер со прегратка или бакнеж додека работи и тоа е нешто што најмалку ќе го очекува,но верувајте тоа на секој му годи.

Ако гледате дека вашиот партнер сака да биде сам и го одбегнува вашиот контакт не очајувајте уживајте и вие сами со релаксирачка музика или ако можете прочитајте некоја добра книга.

Доколку имате деца потрудете се да нема тензии и пронајдете друштвени игри што можете да ги играте сите заедно, а исто така можете заедно да редите сложувалки.

Правете нешто што не сте можеле да го направите предходно затоа што сте биле преокупирани со секојдневните обврски.