Home ЗАНИМЛИВОСТИ Ова куче има околу половина милион следбеници на Инстаграм, а кога ќе...

Ова куче има околу половина милион следбеници на Инстаграм, а кога ќе го погледнете веднаш ќе ви стане јасно зошто

124
СПОДЕЛИ

Ова куче Чау Чау – Чаидер има 6 години .

Тој има над половина милион следбеници на Истаграм бидејќи неговите фанови сметаат дека е пресладок и дека наликува на кадифено мече.

Но навистина неговите ноздри и тркалезното бѕцкасто лице го прави да биде посебен.

Погледнете и сами

View this post on Instagram

My face when they say “we’re out of treats” 😨

A post shared by Chowder (@chowderthebeardog) on

View this post on Instagram

Swipe left and right really fast 😋

A post shared by Chowder (@chowderthebeardog) on

View this post on Instagram

Lookin dapper

A post shared by Chowder (@chowderthebeardog) on