Home ЗАНИМЛИВОСТИ Со шега против коронавирус: Излегол од својот стан да фрли ѓубре во...

Со шега против коронавирус: Излегол од својот стан да фрли ѓубре во костим на “T-Rex”(видео)

223
СПОДЕЛИ

Шпанија е тешко погодена земја со новиот вирус .Улиците се пусти и движењето во градовите е сведено на минимум но на жителите не им се забранува да ги вршат основните потреби како фрлање не своето ѓубре или набавување на свои намирници или пак кратка прошетка со својот миленик.

Но еден шегаџија испаднал да го фрли своето ѓубре облечен во костим “T-Rex”.

Но тоа негово шетање низ тмурниот град траело кратко затоа што полицијата го запира и на својот твитер профил наведува дека низ градот секој може да го грли ѓубрето но не и облечен како ‘T-Rex’” .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/lifeadvi/portalmk.com/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997