Home Authors Posts by Mila

Mila

181 POSTS 0 COMMENTS

Здравје

Други вести

40 новозаболени од корона вирус во земјава

Во последното деноноќие изработени се 549 тестови а регистрирани се 40 нови случаи на заболени од Ковид-19.Сега вкупниот број на заразени во нашата земја...

19 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Во изминатото деноноќие направени се 512 тестирања, а регистрирани се нови 19 случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-2, Прилеп-1, Тетово-1, Велес-1, Гостивар-1,...

Еве што предлага владата за ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВИКЕНДОВ

Владата предлага  за викендов што следи полицискиот час да започне во сабота во 19.00 часот и истиот да заврши во вторник во 05.00 наутро. Овој...